ترند

ترندهای فارسی اردیبهشت 1400

بعد از فروکش کردن موج اول ورود ایرانیان به کلاب هاوس ،حالا موج دوم اندرویدی‌ها آغاز شده ولی دیگر تب و تاب اولیه را ندارد و آن شور و هیجان و احساس اولیه از بین رفته است و بحث های سیاسی بی سر و ته جای خود را در کلاب هاوس باز کرده‌اند. انتخابات و نامزد شدن سپاهی‌ها و احمدی‌نژاد و افراد امتحان پس داده دیگر هیچ چنگی را به دل نمی‌زند و اصلاً ترند حساب نمی‌شود بلکه یک ترند درپیت است! اتفاقاً ترند اصلی الان هم همین مسئله انتخابات پیش رو در سال ۱۴۰۰ است.

میلیون ها نفر باز به پای صندوق‌های رای می‌روند. گرچه با توجه به نارضایتی بی شمار مردم از اوضاع اقتصادی احتمالا این ارقام از انتخابات ریاست‌جمهوری سال‌های اخیر کمتر است. ترند جدیدی که پا به عرصه ظهور گذاشته بعد از کریپتوکارنسی و بیت کوین و ارزهای دیجیتال همانا مسئله “ان اف تی” یا NFT  است. ان اف تی یک بستر جدید و مدرن هست که شما از طریق کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال آثار هنری و اجتماعی خود را می‌فروشید در واقع اصل تابلوی خود را می‌فروشید و دیگر مهم نیست که تابلویی را از روی شما کپی کنند. همانند تایلوی مونالیزا که فقط یک عدد اصل دارد!

در واقع اصل آن در ان اف تی محفوظ می‌ماند و نوعی کپی رایت محافظت شده است. در تمام روم‌های کلاب‌هاوس این مبحث به طور گسترده بحث می شود و همگان به هیجان آمده از این اختراع جدید بشریت که ماده و فیزیک را به دیجیتال تبدیل کرده است با همدیگر صحبت می کنند. موضوعات دیگری که در کلاب هاوس مطرح شده‌اند و نقل محافل گشته‌اند مربوط به روانشناسی و شناخت لایه های درونی انسان ها خصوصاً در بحث ازدواج و رابطه و روابط زناشویی است.

 

ان اف تی چیست

ان اف تی چیست

 

READ  هشتگ های پرمخاطب توئیتر فارسی در 8 فروردین 1400

گروه های دوست یابی هم باب شده اند و خیلی ها از طریق صفحات مجازی به ایجاد رابطه های جدید می‌پردازند که فعلاً در ایران کاری مشکوک و ریسکی است. موضوع دیگری که در این روزها باب شده است و بسیار به آن می‌پردازند بحث مهاجرت خصوصاً از نوع تحصیلی است. هزاران نفر با توجه به شرایط بد اقتصادی کشور می‌خواهم که از ایران بروند به هر نحوی که شده تحصیلی اقتصادی سرمایه‌گذاری و حتی پناهندگی.

 

در این وسط هزاران افراد کلاهبردار نیز در این روم ها شرکت می کنند و دعا می کنند که همگی دکتر هستند و خانه هایشان بالا شهر است و اصلا نیازی به پول دانشجوها ندارند و می گویند که ما وکیل مهاجرتی هستیم و شما را ۱۰۰% و تضمینی به آن سوی آبها می بریم. اینها بحث‌های بولد شده و ترندهای روز هستند ترندهای دیگری هم هستند که مقطعی بسیار پرمخاطب می شوند همانند فایل صوتی دکتر ظریف که لو رفته بود و مسائل عجیب و غریبی را بیان کرده بود و پایش به مجلس هم باز شد و بازخواست شد و چندین نفر هم دستگیر شده اند.

دکتر ظریف خجالتی

دکتر ظریف خجالتی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *